A pécsi jogi kar nyílt napjának programja

jan

2017. február 8-án szeretettel vár minden érdeklődőt nyílt napján a PTE ÁJK Pécsett, a 48-as tér 1. alatt! Tájékoztató és szakmai előadás, nyitott előadások, valamint "élő könyvtár", amelynek keretei között személyes találkozásokra és közvetlen beszélgetésekre nyílik mód hallgatókkal és oktatókkal, különböző jogágak, jogterületek, jogászi hivatások képviselőivel.

A nyílt nap programja:

9.00 –9.50 Érkezés, regisztráció, élő könyvek előjegyzése

10.00 –10.50 Tájékoztató és szakmai előadás – Molnár Kálmán előadóterem

• Köszöntő  - Dr. habil. Fábián Adrián egyetemi docens, tanszékvezető, általános dékánhelyettes
  • Általános tájékoztató a képzésekről és a hallgatói lehetőségekről - Dr. Korsósné dr. Delacasse Krisztina adjunktus és Horváth Lilla, a HÖT alelnöke
  • Ügyészi hivatás a gyakorlatban (szakmai előadás) – Dr. Gácser Zsuzsanna járási és nyomozó ügyészségi ügyész

11.00 – 11.40 Nyitott előadások – óralátogatási lehetőségek

Ajánlott előadások:

• Római jog 2. – Molnár Kálmán előadóterem
    Dr. Pókecz-Kovács Attila egyetemi docens
  • Nemzetközi jog 2. – Óriás Nándor előadóterem
    Dr. Bruhács János professor emeritus
  • Polgári jog 4.– Irk Albert előadóterem
    Dr. Fabó Tibor adjunktus

11.40–14.00 Faluhelyi Ferenc előadóterem – ÉLŐ KÖNYVTÁR

Az élő könyvtár éppúgy működik, mint egy rendes könyvtár – az olvasók kikölcsönöznek egy "könyvet" egy rövid időre. A különbség azonban az, hogy az élő könyvtár "könyvei" élő személyek, akik nemcsak beszélni tudnak, hanem szívesen válaszolnak az olvasók kérdéseire is. A kölcsönzéssel a könyv és olvasója között tehát személyes párbeszéd kezdődik. A hagyományos élő könyvtárak könyvei általában olyan emberek, akik előítéletekkel gyakorta szembesülő csoportokat képviselnek. Esetünkben ez másképp van: az élő könyvtár koncepcióját egyes jogágak, jogterületek, tanszékek, jogászi hivatások, hallgatói csoportok (pl. különböző képzések hallgatói, szakkollégista, diákkörös, PhD-hallgató stb.) vagy éppen a tanulmányi osztály közvetlenebb bemutatására szeretnénk felhasználni.

14.00-15.30 További fakultatív programok (pl. szemináriumlátogatás, az épület felfedezése)

FIGYELEM! Megnyitottuk az online előregisztrációt a nyílt napra, 2017. február 7-én 15.00 óráig az alábbi linken lehet előre bejelentkezni az egyes programokra: