Nyílt nap 2018. február 7.

jan

A PTE ÁJK nyílt napja során a tájékoztatók mellett szakmai előadással, óralátogatásokkal, élő könyvtárral, vetélkedővel,vezetett épületbejárással várjuk az érdeklődőket.
Helyszín: Pécs, 48-as tér 1.

A részletes program a következő:

9.00–9.50 ÉRKEZÉS, REGISZTRÁCIÓ

10.00–10.55 KÖZPONTI TÁJÉKOZTATÓ ÉS SZAKMAI ELŐADÁS – Dr. Halasy-Nagy József Aula (II. emelet)

• A résztvevők üdvözlése, program ismertetése – Dr. Korsósné dr. Delacasse Krisztina adjunktus
  • Köszöntő, a kar bemutatása – Dr. Fábián Adrián egyetemi docens, általános dékánhelyettes
  • A bíróvá válás rögös útja anno és napjainkban – Dr. Rendeki Ágnes, a Pécsi Törvényszék elnökének előadása
  • A HÖT elnökének tájékoztatója – Földesi Petra

11.00–11.40 NYITOTT ELŐADÁSOK:

• Római jog 2. (Dologi jog) – Molnár Kálmán előadóterem
    Dr. Jusztinger János
  • Nemzetközi jog 2. (Az állam a nemzetközi jogban) – Óriás Nándor előadóterem
    Dr. Bruhács János
  • Polgári jog 4.  (Dologi jog) – Irk Albert előadóterem
    Dr. Fabó Tibor

11.50–14.00 ÉLŐ KÖNYVTÁR - Dr. Halasy-Nagy József Aula

Az élő könyvtár éppúgy működik, mint egy rendes könyvtár – az olvasók kikölcsönöznek egy "könyvet" egy rövid időre. A különbség azonban az, hogy az élő könyvtár "könyvei" élő személyek, akik nemcsak beszélni tudnak, hanem szívesen válaszolnak is az olvasók kérdéseire. A kölcsönzéssel a könyv és olvasója között tehát személyes párbeszéd kezdődik. A mi élő könyvtárunk könyvei oktatóink, munkatársaink és természetesen hallgatóink, akik egyes jogágakat, jogterületeket, jogászi hivatásokat, hallgatói csoportokat, a karon folyó munkát vagy tanulást, a pécsi jogászéletet közvetlenebb módon, személyes tapasztalataik megosztása által tudják bemutatni.

Az élő könyvtár könyvkínálata >>

12.00 órától Az élő könyvtárral párhuzamosan FAKULTATÍV PROGRAMOK, amelyekre jelentkezni a regisztráció alkalmával lehet:

• 12.00 és 12.30 „Campus tour”– az épület felfedezése vezetett csoportokban (HÖT)
  • 12.00 Jogtörténeti és jogi alapismereti vetélkedő (Óriás Nándor Szakkollégium) – 207. terem
    Három fős csapatok jelentkezését várjuk, feliratkozni reggel, a helyszíni regisztráció alkalmával lehet majd.
  • 12.00 és 13.00 Kutyák a tudomány szolgálatában – avagy mit keres egy véreb a jogi karon? (Dr. Horváth Orsolya és kutyája, Monroe) – 307. terem

13.00-tól igazolások kiadása

ONLINE ELŐREGISZTRÁCIÓ A NYÍLT NAPRA >>
Az online előregisztráció során előzetesen lehet jelentkezni a fakultatív programokra és előjegyzést felvenni élő könyvekre.
Az online jelentkezés nem előfeltétele a nyílt napi részvételnek, de jelentősen egyszerűsíti a helyszíni regisztrációt, illetve az így előzetesen regisztrált résztvevők között a nyílt nap folyamán egy PTE 1367 feliratú kapucnis pulóvert sorsolunk ki.
Az előregisztrációs időszak 2018. február 6-án 18.00 órakor zárul. Ezt követően már csak 7-én reggel, a helyszínen lehet regisztrálni.